Elindult a keresztféléves jelentkezés

Elindult a jelentkezés a 2024 februárjában induló képzésekre október 13-án. A jelentkezők maximum hat helyet jelölhetnek meg, ebből hármat ingyen, hármat pedig 2-2 ezer forint ellenében.

A Pannon Egyetem csak mesterszakokat hirdet meg keresztféléves eljárásban. Állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában, valamint duális képzésben is elérhetők egyes szakok. Az induló képzések részletes listáját itt tekinthetik meg. A Pannon Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg meghirdetett képzésein nincs minimum ponthatár, míg a Gazdaságtudományi Karon, a Humántudományi Karon, a Műszaki Informatikai Karon és a Mérnöki Karon egyaránt 50 a minimum ponthatár.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumokat november 15-én 24:00 óráig kell feltölteni az E-felvételi oldalán, és hitelesíteni kell a végleges listát, különben érvénytelen a jelentkezés. A ponthatárokat várhatóan 2024. január 23-án hirdetik ki – írja az Oktatási Hivatal.

A keresztféléves felvételi legfontosabb határidői

- November 15. - jelentkezési határidő

- November 20. - hitelesítés határideje

- Legkésőbb december 14-től - indul az online ügyintézés