Tanári mesterképzés / Rövid ciklusú tanárképzések Humántudományi Kar

Mesterszak (MA, MSc)
Pedagógusképzés

Egyszakos tanárképzésben vehetnek részt akik tanítói vagy tanári vagy diszciplináris (közismereti, szakterületi) egyetemi vagy mesterszintű oklevéllel rendelkeznek.

Amennyiben Ön közismereti /pl. biológia BSc, pl. germanisztika BA/ vagy művészeti alapképzési vagy főiskolai oklevéllel rendelkezik, tanári oklevelet osztatlan tanári mesterképzésben lehet szerezni. Illetve, szakterületi mesterszakos diploma után /pl. biológia MSc; pl. germanisztika MA/, jelentkezhet tanári mesterképzésre, mellyel 2 félév alatt szerezhet tanári szakképesítést. Ld. lent.

Az egyes képzések bemeneti feltételeit a 8/2013. (I.30.) és a 18/2016. (VIII.5.) EMMI rendelet határozza meg.

A képzés az előtanulmányoktól függően 2-4-5 féléves, 60-120-150 kredit értékű.

2022. szeptemberétől a tanári mesterszakok képzési ideje: 2-4 félév. 5 féléves képzésre (tanító végzettséggel középiskolai tanár) 2021-ben lehet utoljára jelentkezni keresztféléves képzésben.

A képzések kizárólag levelező tagozatos munkarendben kerülnek meghirdetésre.

Pannon Egyetem Tanárképző Központ

Levelezési cím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.

e-mail: tanarkepzo@mftk.uni-pannon.hu