Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSc Gazdaságtudományi Kar

Gazdaságtudomány
Nappali

A Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSc szakot neked ajánljuk, ha

• nyitott vagy a világra, és érdekel más nemzetek üzleti kultúrája, szokásai
  • jól érzed magad nemzetközi környezetben
  • érdekelnek a nemzetközi gazdasági és piaci folyamatok
  • szeretnéd megérteni, hogyan működnek a nemzetközi pénzügyi piacok
  • szeretnél megismerkedni az Európai Unió intézményrendszerével, politikáival és üzleti környezetével
  • komplex (elméleti és gyakorlati) betekintést szeretnél kapni a nemzetközi üzleti életbe
  • üzleti döntéseidet a nemzetközi piaci tendenciák elemzése alapján szeretnéd meghozni
  • szeretnéd kihasználni a globalizációban rejlő lehetőségeket, és transznacionális vállalatnál vagy valamelyik nemzetközi szervezetnél szeretnél dolgozni

Itt olyan tantárgyakat is hallgathatsz, mint

a Nemzetközi iparági versenystratégiák, a Világgazdasági elemzés és előrejelzés, vagy a Nemzetközi pénzügyek. Jól hangzik, ugye? De ez még mind semmi!

• multinacionális, transznacionális vállalatok döntés-előkészítő, elemző területei
  • az Európai Unió intézményei, nemzeti, regionális ügynökségei
  • nemzetközi szervezetek (Világbank, IMF, OECD stb.), diplomáciai és nem kormányzati szervezetek
  • nemzetközi ügyekkel foglalkozó hazai intézmények, hatóságok
  • kutató intézetek
  • tanácsadó cégek
  • média nemzetközi ügyekkel foglalkozó részlegei
  • vagy akár elindíthatod saját vállalkozásodat is

Előfeltétel nélkül:

A mesterszakra kreditvizsgálat, azaz előfeltétel nélkül felvehetők azok, akik nemzetközi gazdálkodás alapképzési szakon szereztek diplomát.

Előfeltétellel:

A mesterszakra előfeltétellel felvehetők mindazok, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek (alapszak, mesterszak, főiskolai szak, egyetemi szak) és akik tanulmányaiból elismerhető (elfogadható) 45 kreditpont a kreditelismerési táblázatban (letölthető alább) felsorolt bontásban.  Nem szükséges mindegyik felsorolt ismeretkörrel rendelkezni, csupán kategóriánként kell meglennie az előírt kreditmennyiségnek.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján legalább 15 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni. Az elismerhető tárgyak listája megtekinthető a honlapon.

A felvételi elbeszélgetés (max. 45 pont) és a leckekönyvi tanulmányi átlag (max. 45 pont) összege (max. 90 pont), vagy

A felvételi elbeszélgetés duplázása (max. 90 pont).

Többletpontként 10 pont szerezhető.

A szóbeli szakmai felvételi vizsga jellege: beszélgetés a pályázó szakmai hátteréről, előtanulmányairól. Ennek célja a mesterszak sikeres elvégzésére vonatkozó esélyek feltérképezése. Néhány kérdés erejéig a felvételiző által választott idegen nyelven folyik a beszélgetés.

Többletpontok:

Maximum 10 többletpont adható.

• Esélyegyenlőségi maximális pont: 8 pont (fogyatékosság: 4 pont; gyermekgondozás: 4 pont; hátrányos helyzet: 4 pont)

• Intézményi TDK 1. helyezés: 5 pont

• Intézményi TDK 2. helyezés: 4 pont

• Intézményi TDK 3. hely/különdíj: 3 pont

• Kiemelkedő szakmai teljesítmény: 4 pont

• Országos tanulmányi verseny: 4 pont

• OTDK: 8 pont

• Publikáció: 4 pont

• Szakmai publikáció: 4 pont

• Tudományos konferencia részvétel: 4 pont

Szakmai publikációként elismerhető teljesítmények:

• referált szakmai lapban megjelent publikáció,

• nem referált szakmai lapban megjelent/elfogadott publikáció,

• egyéb lektorált szakmai publikáció.

Kiemelkedő szakmai teljesítményként elismerhető tevékenységek:

• konferencia előadás/poszter/absztrakt/(magyar vagy külföldi és nem TDK, OTDK),

• országos vagy nemzetközi szakmai versenyen elért 1-3. helyezés,

• szakmai díj

Okleveles közgazdász "Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás" mesterszakon

Iván Katalin

marketing referens