Mentálhigiénés közösség - és kapcsolatépítő MA Humántudományi Kar

Mesterszak (MA, MSc)
Bölcsészettudomány
Nappali

A képzés célja olyan mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő szakemberek képzése, akik tevékenységükkel hozzájárulnak az egyének és közösségek, problémamegelőző és problémamegoldó folyamatainak elősegítéséhez, munkájukkal hozzájárulnak a társadalmi problémák kezeléséhez és csökkentéséhez, valamint a helyi társadalom erősítéséhez, képesek közösségek, közösségi hálók kiépítésére, fejlesztésére és vezetésére, amelyek lakóhelyi, munkahelyi, civil társadalmi és egyházi, felekezeti területen fejlesztő, támogató és védelmet adó tevékenységet folytatnak.

A Mentálhigiénés közösség - és kapcsolatépítő MA szakot neked ajánljuk, ha

• érdekel, hogyan alakítható ki és őrizhető meg a lelki egészség
  • könnyen megtalálod a közös hangot az emberekkel
  • szeretnéd megérteni az emberek nehézségeit, hogy segíthess nekik

Itt olyan tantárgyakat is hallgathatsz, mint

a Személyközpontú segítő beszélgetés, a Családpszichológia, az Egészségpszichológia, a Társas lélektan, illetve a Konfliktuskezelés.

• nevelési-oktatási intézményekben
  • egészségügyi intézményekben
  • szociális intézményekben
  • a versenyszférában
  • civil szervezeteknél

A képzés célja

Olyan szakemberek képzése, akik tevékenységükkel hozzájárulnak az egyének és közösségek, problémamegelőző és problémamegoldó folyamatainak elősegítéséhez, a közösségbe vont emberek bio-pszicho-szociális jóllétének kialakításához, fenntartásához, erősítéséhez. Szakmai képzettségüknek megfelelő feladatokat a nevelési-oktatási, az egészségügyi, a szociális intézményekben, a versenyszférában, valamint a civil szervezeteknél, kutatási intézetekben elhelyezkedve láthatnak el.

Tudtad?

A mesterképzés képzés távoktatási formában is teljesíthető.

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a bölcsészettudomány, a társadalomtudomány, a pedagógusképzés képzési területek alapképzési szakjai, a hitéleti alapképzési szakok, valamint az ezeknek megfelelő, a felsőoktatásról szóló 1993.évi LXXX. törvény szerinti szakok.

Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

A mesterképzésbe való belépéshez pszichológiai, pedagógiai és szociológia alapismeretekből a korábbi tanulmányok alapján szükséges minimális kreditek száma 40 kredit az alábbi bontásban:

• pszichológia legalább 16 kredit,
  • pedagógia legalább 12 kredit,
  • szociológia legalább 12 kredit.

Idegennyelvi követelmény az oklevél átvételéhez: Az oklevél kiadásának feltétele a sikeres záróvizsga és egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, vagy oklevél szükséges.

350.000 Ft/félév
okleveles mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő szakember

Szakvezető: Dr. Herzog Csilla PhD

e-mail: herzog.csilla@mftk.uni-pannon.hu