Pénzügy és számvitel [vállalkozási] FOKSZ Gazdaságtudományi Kar

Felsőoktatási szakképzés
Gazdaságtudomány
Nappali

Olyan közgazdász-asszisztens szeretnél lenni, aki elméleti és gyakorlati tudásának birtokában magabiztosan el tudja látni a vállalati és az állami szférában működő szervezetekben jelentkező feladatokat? Válaszd a pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzést!

A felsőoktatási szakképzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik elméleti és gyakorlati tudásuk birtokában képesek a gazdasági élet legszélesebb területén: a vállalati, a pénzügyi szolgáltató, az államháztartási és a civil (nonprofit) szektorban működő szervezetekben a feladatok ellátására; a munkaerő-piaci igényekhez rugalmasan alkalmazkodni tudó, pénzügyi-számviteli gyakorlati ismeretekkel, jártasságokkal és készségekkel rendelkeznek, amely megalapozza az élethossziglan tanulást is.

Vállalkozási szakirány célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik a vállalati – kiemelten a kis- és középvállalati – szektorban képesek általános pénzügyi-számviteli, adózási feladatok ellátására, kiemelten a pénzügyi döntések előkészítésében, a napi likviditáskezelésben, az adóbevallások és különböző időtávú pénzügyi tervek készítésében való részvételre.

Felvételi követelmény: Érettségi bizonyítvány

• Pénzügyi ügyintéző (a pénzintézeti ügyintéző kivételével)
  • Számviteli ügyintéző
  • Egyéb, máshova nem sorolható üzleti jellegű szolgáltatás ügyintézője