ESG - környezeti, társadalmi és irányítási szakember Mérnöki Kar
Pannon Egyetem

Veszprém
Mesterszak (MA, MSc)
Műszaki
Levelező

Az ESG (Environmental, Social, Governance) képzés olyan vállalati szakemberek képzésére irányul, akik kulcsszerepet töltenek be a szervezetek fenntarthatósági átmenetének irányításában és koordinálásában.

A képzés célterületei

  • Környezetvédelem (Environmental)

A klímaváltozás hatásainak kezelése, az erőforrások fenntartható felhasználása, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, valamint a körforgásos gazdaság gyakorlati megvalósítása mind alapvető témakörök. A hallgatók megtanulják, hogyan integrálják ezeket a tényezőket a vállalatok működésébe, miként mérhetőek és hogyan lehet csökkenteni a környezeti lábnyomot.

  • Társadalom (Social)

A képzés másik fontos eleme a vállalatok társadalmi felelősségvállalása, különös tekintettel az emberi jogok tiszteletben tartására, a munkavállalói jólét előmozdítására és a közösségek támogatására. Ezen a területen a résztvevők megismerik a vállalati belső kultúra fejlesztésének eszközeit, valamint a diverzitás és az inkluzivitás előmozdításának fontosságát.

  • Irányítás (Governance)

A fenntartható vállalatirányítás hatékony működtetése érdekében a résztvevők elsajátítják az átlátható döntéshozatali rendszerek kialakításának módját, az etikus vezetési elvek alkalmazását, valamint a kockázatkezelési és megfelelőségi folyamatok integrálását a vállalati stratégiákba.

Hol helyezkedhetsz el megszerzett okleveleddel?

Az ESG képzés előnye, hogy gyakorlati és elméleti tudást egyaránt kínál, így a hallgatók képesek lesznek a megszerzett ismereteket közvetlenül átültetni saját vállalatuk napi működésébe. Az oktatás során olyan eszközöket és módszertanokat ismernek meg, amelyek segítségével proaktívan alakíthatják a fenntarthatósági stratégiákat, nyomon követhetik azok eredményeit, és biztosíthatják a hosszú távú sikerességet.
 Az ESG képzés elengedhetetlen azok számára, akik hosszú távon is sikeres, fenntartható és felelős vállalatokat kívánnak építeni, megfelelve a változó jogszabályi és társadalmi elvárásoknak. Az ESG elvek alkalmazásával a szervezetek nemcsak környezeti, hanem társadalmi és gazdasági szempontból is jelentős előnyökre tehetnek szert.

A képzés célja

A képzés célja, hogy átfogó tudással vértezze fel a résztvevőket a fenntarthatósági stratégiák kialakításáról, azok hatékony megvalósításáról és működtetéséről, valamint a különböző kötelező és önkéntes fenntarthatósági beszámolók elkészítéséről.

Ezt különösen az Európai Unió Green Deal (Zöld Megállapodás) megvalósítását támogató ESG keretrendszer integrálása teszi fontossá, hiszen ez az európai szabályozás globális szinten is mércét állít a fenntarthatóság iránti elköteleződés terén.

Tudtad?

Az ESG képzés kiemelt jelentőségét az adja, hogy különös figyelmet fordít az Európai Unió által kezdeményezett Green Deal célkitűzéseire. Az EU ezen programja az európai gazdaság zöld átmenetét tűzte ki célul, amelyben a vállalatoknak jelentős szerep jut.

A képzés során a résztvevők megtanulják, hogyan integrálják vállalataik működésébe a Green Deal által meghatározott szabályokat, elveket és célkitűzéseket, beleértve a klímasemlegesség elérését, a zöld beruházások ösztönzését és a fenntarthatósági beszámolók előírásait.

Érdekelnek a részletek? Tudj meg többet a kar oldalán!

2 félév
500.000 Ft/félév

Dr. Domokos Endre
egyetemi docens
+36 88 624 - 412
+36 30 648 – 9023
domokos.endre@uni-pannon.hu