Master of Business Administration (MBA) Gazdaságtudományi Kar

Mesterszak (MA, MSc)
Gazdaságtudomány

A Master of Business Administration (MBA) szakot neked ajánljuk, ha

• az üzleti élet minden fontosabb területén megbízható, versenyképes tudást szeretnél szerezni a legkorszerűbb tudásmegosztási módszerekkel
  • fontos számodra a magas szintű ismeretek elsajátítása a vállalkozások, szervezetek változtatását és fejlődését biztosító stratégiai szemlélet kialakításához
  • versenyképes szintre szeretnéd fejleszteni szervezői, irányítási és döntési képességeidet
  • saját kezedbe akarod venni a karriered menedzselését
  • kulcsot szeretnél a főnöki irodához
  • érdeklődsz az innovációs stratégiák kidolgozása, a gazdasági döntések előkészítése iránt
  • a gazdálkodás minőségi és hatékonysági mutatóinak javítását tartod szem előtt

Itt olyan tantárgyakat is hallgathatsz, mint

a Vezetői felelősségvállalás, a Menedzsment kihívások, vagy a Haladó projektmenedzsment. Jól hangzik, ugye? De ez még mind semmi!

• profiltól függetlenül gyakorlatilag bármilyen termelővállalat, a kis- és közepes vállalkozásoktól a multinacionális cégekig
  • szolgáltató szervezetek
  • közszférában működő szervezetek
  • vagy akár beindíthatod saját vállalkozásod

Az MBA szakra történő bejutás feltétele:

• Főiskolai végzettség esetén 3 év igazolt munkaviszony az oklevél kiállításának dátumától számítva

• Egyetemi végzettség esetén 2 év igazolt munkaviszony az oklevél kiállításának dátumától számítva

Előfeltétel nélkül:

A mesterszakra kreditvizsgálat, azaz előfeltétel nélkül felvehetők azok, akik a következő alapszakon szereztek diplomát:

• gazdálkodási és menedzsment

• pénzügy és számvitel

• nemzetközi gazdálkodás

• kereskedelem és marketing

• műszaki menedzser

• vidékfejlesztési agrármérnök

• gazdaságinformatikus

• egészségügyi szervező

Előfeltétellel:

A mesterszakra előfeltétellel felvehetők mindazok, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek (alapszak, mesterszak, főiskolai szak, egyetemi szak) és akik tanulmányaiból elismerhető (elfogadható) 60 kreditpont a kreditelismerési táblázatban (letölthető alább) felsorolt bontásban.  Nem szükséges mindegyik felsorolt ismeretkörrel rendelkezni, csupán kategóriánként kell meglennie az előírt kreditmennyiségnek.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint kell megszerezni. Az elismerhető tárgyak listája megtekinthető a honlapon.

A felvételi elbeszélgetés (max. 45 pont) és a leckekönyvi tanulmányi átlag (max. 45 pont) összege (max. 90 pont), vagy

A felvételi elbeszélgetés duplázása (max. 90 pont).

Többletpontként 10 pont szerezhető.

A szóbeli szakmai felvételi vizsga jellege: beszélgetés a pályázó szakmai hátteréről, előtanulmányairól. Ennek célja a mesterszak sikeres elvégzésére vonatkozó esélyek feltérképezése. Néhány kérdés erejéig a felvételiző által választott idegen nyelven folyik a beszélgetés.

Többletpontok:

Maximum 10 többletpont adható.

• Esélyegyenlőségi maximális pont: 8 pont (fogyatékosság: 4 pont; gyermekgondozás: 4 pont; hátrányos helyzet: 4 pont)

• Intézményi TDK 1. helyezés: 5 pont

• Intézményi TDK 2. helyezés: 4 pont

• Intézményi TDK 3. hely/különdíj: 3 pont

• Kiemelkedő szakmai teljesítmény: 4 pont

• Országos tanulmányi verseny: 4 pont

• OTDK: 8 pont

• Publikáció: 4 pont

• Szakmai publikáció: 4 pont

• Tudományos konferencia részvétel: 4 pont

Szakmai publikációként elismerhető teljesítmények:

• referált szakmai lapban megjelent publikáció,

• nem referált szakmai lapban megjelent/elfogadott publikáció,

• egyéb lektorált szakmai publikáció.

Kiemelkedő szakmai teljesítményként elismerhető tevékenységek:

• konferencia előadás/poszter/absztrakt/(magyar vagy külföldi és nem TDK, OTDK),

• országos vagy nemzetközi szakmai versenyen elért 1-3. helyezés,

• szakmai díj.

Okleveles közgazdász, MBA szakon (Master of Business Administration)

Kovács Edit

mesterképzések koordinátora

Pannon Egyetem – Ellátási Lánc Menedzsment Intézeti Tanszék

Cím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.

E-mail: bollok.edit@gtk.uni-pannon.hu

Telefon: (88) 624-334